Ledovce a snowparky

Tyrolsko je země absolutních lyžařských superlativů: více než 70 lyžařských středisek a 5.200 kilometrů sjezdovek všch stupňů obtížnosti čeká na váš sjezd. O potřebnou infrastrukturu se starají nejmodernější vleky a lanovky. Zajímavé nabídky pro rodiny, různé akce a neobyčejné možnosti après-ski se postarají o perfektní lyžařskou dovolenou během horské zimy v Tyrolsku.

Tyrolské ledovce
Zábava na lyžích ve výšce 3000 metrů nad mořem: pět ohromných ledovců v Tyrolsku nabízí skoro po celý rok zasněžené sjezdovky.
 
Milovníky zimní dovolené a sněhu to potěší: ledovce v Tyrolsku zaručují jistotu sněhu až deset měsíců v roce. Zatímco jinde bílý poklad už roztál a nebo ještě nenapadl, najdete na tyrolských ledovcích perfektně upravené sjezdovky. Na ledovci Hintertuxer Gletscher je možné lyžovat dokonce i v létě. Pohodlné lanovky, moderní infrastruktura a záruka sněhu skoro celý rok: na ledovcích v Tyrolsku se splní každé přání fanoušků zimních sportů.
 
Tyrolsko má k dispozici dokonce pět celoročně otevřených lyžařských oblastí na ledovcích. Kromě začátečníků i zkušených sjezdařů tu ideální podmínky na upravených sjezdovkách najdou i snowboardisté, běžci na lyžích pak na vysokohorských běžeckých tratích.
 

Pitztalský ledovec
Pitztalský ledovec ocenila spolková země Tyrolsko značkou kvality sjezdovek a značkou kvality za nabídku pro snowboardisty. Na Pitztalském ledovci trénují národní týmy v alpském lyžování a pochází odtud také známá lyžařská hvězda Benni Raich.
 
Ledovce Rettenbach a Tiefenbach
Jako jediná lyžařská oblast v Rakousku nabízí dějiště Světového poháru v lyžování FIS tři třítisícové vrcholy, na které lze vyjet nejmodernějšími visutými lanovkami.
 
Kaunertalský ledovec
Na 32 km sjezdovek – černých, červených i modrých – se mohou dosytosti vyřádit na lyžích začátečníci i mistři, staří i mladí, a to bez zbytečného čekání ve frontách, což zajišťuje devět lanovek a lyžařských vleků.
 
Stubaiský ledovec
Stubaiský ledovec má rozlohu 12 kilometrů čtverečních, a je tak největší celoroční lyžařskou oblastí v Rakousku. Díky svému výškovému rozpětí od 1.750 do 3.200 metrů jsou zde vynikající sněhové podmínky zaručeny od října do července.
 
Hintertuxský ledovec
Čtyři roční období a 365 dní na sněhu na Hintertuxském ledovci! "Sníh, který nikdy nekončí“, ani na jaře. Na Hintertuxském ledovci se lyžuje na sluníčku až na 60 km sjezdovek a na nádherných svazích pokrytých firnem.
 
 
Snowparky

Dali by jste si trošku freestylového dobrodružství? Snowparky v Tyrolsku jsou mnohostranné. Ale jedno mají všechny parky společné: nabízí jak začátečníkům tak pokročilým vhodné překážky. Ať hledáte při snowboardování v Tyrolsku vzrušení a party či klid a nebo chcete cítit puls města, v Tyrolsku najdete to pravé a rozhodně se nebudete nudit. Najděte si ten park, který vyhovuje vašim představám.

K-Park Kühtai
Tento park byl postaven v roce 2012 k příležitosti prvních zimních her mládeže. Dnes je tento freestylový ráj otevřen pro všechny.
 
Snowpark Kaunertal
Snowpark Kaunertal leží uprostřed nejmladšího ledovce Tyrolska a je známý díky své dlouhé sezóně jako oblíbené středisko pro freestylery. 
 
Skyline Park Innsbruck
Nitro Skyline Park Innsbruck je jediný park na světě, který si zaslouží označení in-city. Nechte se při vašich skocích okouzlit městským panoramatem a urbanistickými pocity. 


Funpark Ischgl

Objevovat Tyrolsko na freestylových lyžích nebo na snowboardu, vyzkoušet skoky a zároveň zažít rozmanité umění. To vše vám umožní Silvretta Show Snow Park. 

číst více >>