Túra mezi korunami stromů

Stezka korunami stromů  - Rachau, Štýrsko © Steiermark Tourismus / ikarus.cc
 
Procházka mezi korunami stromů a přitom docela blízko k nebi: Nejvýše položená túra mezi korunami stromů Evropy ve štýrském Rachau láká k objevování tajemství lesa na 2,7 km dlouhé trase a vychutnání si dalekého výhledu na celý region.
 
Wipfelwanderweg ve štýrském Rachau © TV Gleialm / Harry Schiffer
 
První úsek trasy vede po "Slunečné stezce", kde naučná stezka se stanicemi jako Datlův strom a Hmyzí hotelnabízí vzrušující pohled do života obyvatel lesa. Malí návštěvníci si mohou vyzkoušet svou šikovnost při balancování přesdřevěné trámy a prokázat jistou mušku při házení dřevěnými bloky, kolíky nebo kroužky na cíl. Přes Nebeské jezdcese pak pokračuje 148 schodů vzhůru na Hřebenovou stezku, kde se dá les na různých stanicích očichat, prozkoumat, ohmatat a slyšet. Dále pak kráčí návštěvníci vzhůru až ke stezce v korunách stromů, k masivní modřínové konstrukci zhruba 20 metrů nad lesní půdou. Na nejrůznějších schodech, věžích, mostech a plošinách si návštěvníci vyzkoušípohled z ptačí perspektivy a vychutnají si výhled na okolní hory a barevné louky a kostelní věže v okolí. Zpáteční cestu absolvují návštěvníci buď rychlou jízdou po 32 metrů dlouhé skluzavce, nebo po "Ptačím chodníku", naučné stezce informující o světě místního ptactva.

Čistý čas celé trasy v korunách stromů je přibližně dvě hodiny. Trasu lze prozkoumávat denně od 9.00 - 18.00 hodin, vstupenky jsou v prodeji do 17.00 hodin. Vstupné stojí pro dospělé devět eur, pro děti šest eur. Pro malé hosty do šesti let je vstup zdarma.