Národní park Gesäuse

 
Zde, v údolí Ennstal, se rozkládá nejmladší národní park Rakouska. Strhující vody řeky Enns si razí cestu mezi rozeklanými skalami hlubokých roklí a soutěsek a vytvářejí tak typický obraz této bizarní divoce romantické přírody parku. Očekávají vás zde divoké horské potoky, krásné turistické stezky, zelené pastviny a možnosti horolezeckých výstupů stejně jako přírodní park Steirische Eisenwurzen a největší GeoPark v Rakousku.
 
Za návštěvu stojí také nejstarší horolezecký hřbitov v Rakousku, který leží v Johnsbachu. Informace jiného druhu poskytují geologická výstava Gstatterboden, výzkumná stanice Weidendom nebo rašeliniště z doby ledové Pürgschachen Moor u Ardningu.
 
 
Milovníci extrémních druhů sportů mají k dispozici outdoorová centra na řekách Enns a Salza, kde se nabízejí dobrodružné plavby na kajaku nebo na raftových člunech, a parky s lanovými překážkami. Velmi oblíbený je také vodní park Wasserspielpark St. Gallen a parkúr pro lukostřelbu v Palfau.
 
Zimní sportovci se mohou vydat do malé, ale o to krásnější lyžařské oblasti Kaiserau. Běžcům na lyžích pak doporučujeme Hall, jedno z 15 středisek vyznamenaných štýrskou pečetí kvality. K dalším aktivitám pak patří jízdy v saních s psím spřežením, stavění vlastního iglu, túry na lyžích nebo na sněžnicích. 
 
Ani výlet do kláštera v Admontu s největší klášterní knihovnou na světě by neměl chybět při návštěvě této oblasti.