Výuka lyžování Česky

Česky při výuce lyžování

Největší lyžařská oblast Rakouska Ski amadé je vhodným místem pro rodinnou lyžařskou dovolenou. I zde naleznete lyžařské školy s česky mluvícími instruktory.

Hochkönig

Lyžařská oblast Hochkönig patří k nejkrásnějším lyžařským oblastem Alp, ideální pro zimní rodinnou dovolenou. Této oblíbené lyžařské oblasti dal své jméno skalnatý gigant Hochkönig. V pohádkovém prostředí horských velikánů, romantických vesniček a nekonečných kilometrů sjezdových tratí si přijdou na své jak začátečníci a rodiny s dětmi, tak i zkušení profesionálové, lyžaři, snowboardisté a také ti, kdo si oblíbili skialpinistické túry v tichu velehor.
Oblast nabízí:
- jistotu sněhu
- 34 vleky a lanovkami
- 150 kilometrů sjezdovek v nadmořské výšce 860 a 1.900 metrů 
- 6 sedačkovou lanovkou  Schwarzeckalmbahn
- spojnici sjezdovek Hinterthal/Hintermoos
- zasněžování - Hinterthal

Lyžařské školy s česky hovořícími instruktory v oblasti

Skischule Maria Alm www.almsport.at

Zell am See-Kaprun

 Kaprun a Zell am See
V Kaprunu a Zell am See snadno podlehnete kouzlu věčného ledu a sněhu. 54 lanovek a vleků vás dopraví do těch nejkrásnějších lyžařských oblastí. A nejlepší na tom je, že všech 132 kilometrů sjezdovek obsáhnete jen s jednou lyžařskou permanentkou. Zatoužíte-li po změně, můžete bruslit, plachtit, hrát hokej, metanou nebo si vyjít na běžky – to vše na zamrzlém Zellském jezeře.
Lyžaři a snowboardisté prožijí nádherný pocit svobody na Kitzsteinhornu v nadmořské výšce 3.000 metrů. Na sjezdovkách jako ze sna všech stupňů obtížnosti si každý najde to své. Kromě ledovcové oblasti Kitzsteinhorn mohou rodiny zavítat do rodinných lyžařských center Maiskogel a Lechnerberg. Skibusy mezi středisky jsou zdarma!

 

 

www.zellamsee-kaprun.com/cs/ski-board
www.kitzsteinhorn.at/en

Lyžařské školy s česky hovořícími instruktory v oblasti:
- Ski & Snowboardschule Zell am See www.ski-zellamsee.at
- Ski & Snowboardschule Sport Alpin www.sport-alpin.at
- Ski & Snowboarding Kaprun, School & Rent www.skischool-kaprun.at

• Obertauern
Nejen lyžaři a snowboardisté si přijdou na své na 100 kilometrech uprostřed lyžařského ráje v nadmořské výšce od 1.630 do 2.313 metrů. Příjemné zážitky čekají také na vyznavače běžeckého lyžování na slunné běžecké trase „Hundsfeldloipe“ nebo na náročné 10 km dlouhé trase světového poháru. Skvělé podmínky od podzimu do jara.

Obertauern    Obertauern Winter 48    obertauern14

Interaktivní mapa Obertauernu http://www.obertauern.at/karte.html
Zde naleznete např. online web kameru www.ski-obertauern.at/

Lyžařské školy s česky hovořícími instruktory v oblasti:
Skischule Koch www.skikoch.at

• Lungau
Ski Grosseck-Speiereck - Mauterndorf & St. Michael im Lungau
Lungauský kraj na jihu Salcburska je nejen pohádkově krásný, plný slunce a poezie, ale plně uspokojí i toho nejnáročnějšího lyžaře či snowboardistu. Kromě upravených sjezdovek, běžeckých tras a turistických stezek, vedoucích romantickou zimní krajinou, má Lungau také ideální podmínky pro lyžařské túry.
Lyžařská oblast Mauterndorf & St. Michael im Lungau v nadmořské výšce 1.100 - 2.400 metrů patří k oblastem příznivým pro rodiny. Najdete zde přes 45 kilometrů nádherně upravených sjezdovek.

Lyžařské školy s česky hovořícími instruktory v oblasti:
Schischule Mauterndorf www.schischule-mauterndorf.at

• Saalbach – Hinterglemm - Leogang
200 kilometrů udržovaných sjezdovek, 55 moderních lanovek a vleků, 10 km běžeckých tratí, snowparky, sjezdovky na carving, sjezdovky s umělým osvětlením - to vše nabízí známá lyžařská oblast nad údolím Gllemtal.
                   

Lyžařské školy s česky hovořícími instruktory v oblasti:
SNOW & fun www.skischule.com 
Snowacademy Saalbach www.snowacademy.com 
Skischule Saalbach - Fuerstauer GmbH www.skischule-saalbach.at

• Gastein
Údolí Gasteiner nabízí celkem 220 km sjezdovek z toho je zrhuba 60 km modrých, 130 km červených a 30 km černých sjezdovek. Lyžařská oblast Gastein je vhodná pro rodiny i pokročilé lyžaře. Oblíbená je zejména díky termálním pramenům a s tím spojené nabídce koupání a wellnessu

Lyžařské školy s česky hovořícími instruktory v oblasti:
Skischule Dorfgastein www.schischuledorfgastein.at