Alpský wellness

Salcbursko: Termály a hotely "Alpský wellness"

Termální lázně, obklopené třítisícovými vrcholy, s léčebnou vodou z nitra Vysokých Taur. Hotely, poskytující hostům veškerý luxus - to je wellness v Salcbursku.

Skalní termální lázně v Bad Gasteinu © Gasteinertal Tourismus

Alpské termální lázně Gastein

Alpské termální lázně v Bad Hofgasteinu poskytují se svou bohatou nabídkou lázeňských radovánek zcela novou dimenzi požitků. Jsou rozděleny do šesti tematicky odlišných areálů o celkové rozloze 32 000 m2, zaměřených na děti, ženy, sportovce, milovníky saun, odpočinku a kulinářských lahůdek. Ze všech prostor se otevírá jedinečný pohled na okolní alpské vrcholy.

Léčebná termální voda tryská z nitra Vysokých Taur přímo do bazénů Alpských termálních lázní. Nejen, že se zde plave, koupe, bublá a čvachtá v nádherně teplé vodě, ale také se zde ošetřuje, pečuje a hýčká celé tělo – od hlavy až k patě. A navíc se zde posiluje a regeneruje imunitní systém a zvyšuje odolnost lidského organismu vůči nemocem. A na tom má velkou zásluhu ušlechtilý plyn radon.

Také saunová vesnička se saunami různých typů, solnou jeskyní, horským jezírkem s ledovou vodou a nádrží s horkou termální vodou nesou na upevnění našeho zdraví na svůj podíl. Pro ženy jsme dokonce připravili zcela speciální areál, kde mají možnost být samy mezi sebou a využívat sauny, parní lázně, odpočívárny apod. Kosmetický salon s nabídkou celé řady zkrášlujících ošetření je hned vedle.

Kdo by se po takové omlazující kúře ještě chtěl kochat pohledem na zasněžené Alpy, může tak učinit třeba v panoramatickém baru Ice Cube. Stavební prvky přírodní kámen, dřevo a element voda podtrhují harmonické spojení s okolní přírodou a jsou symbolem Alpských termálních lázní Gastein.

www.alpentherme.com

Skalní termální lázně v Bad Gasteinu

Odpočinek, relaxace, uvolnění - to je motto světově proslulých Skalních termálních lázní v Bad Gasteinu, které leží v ideální nadmořské výšce 1.000 m. Ze 17 pramenů zde denně vytékají miliony litrů horké mineralizované termální vody s revitalizačním efektem.

Lázně mají rozlohu 600 m² a jsou rozděleny na odpočinkovou a aktivní část. V odpočinkové části lázní najdete velmi známou skalní halu, bazén (32°C), infračervenou saunu, solné jeskyně, parní lázně, sauny s různými nálevy, jako je například aloe vera nebo sůl, a možnost dokonalého odpočinku.

V aktivní části na vás čeká velké množství atrakcí a aktivit: dva bazény na různých úrovních s příjemně teplou vodou a masážními tryskami různé intenzity, 70 m dlouhá skluzavka do vody, vodní kanál s rychlým proudem vody, gejzíry a mnoho dalších vymožeností moderního lázeňského zařízení. V nejvyšším patře lázní se můžete uvolnit v nejrůznějších typech saun a parních lázní - například v lázních s výpary krystalické solanky. Na nejvyšší úrovni se pak můžete ponořit do příjemně teplé vody bazénu (34°C) s nádherným panoramatickým výhledem. Aktivní plavci mohou trénovat ve sportovním bazénu (24°C) a naši nejmenší návštěvníci mají k dispozici svůj vlastní venkovní bazén.

www.felsentherme.com

Termální lázně AMADÉ - Altenmarkt v Pongau

Toto lázeňské zařízení bylo vybudováno uprostřed překrásné rekreační oblasti nedaleko Salcburského sportovního světa. Na ploše o rozloze cca 30.000 m2 zde vítá své hosty nádherný svět lázeňských požitků.

Celkem 11 bazénů všech velikostí (dva velké venkovní bazény jsou propojeny spojovacím kanálem s vnitřními bazény), s různě teplou vodou a různou koncentrací soli, stejně jako 100 m2 rozlehlý areál se saunami, odpočívárnami a fantastickým výhledem na horská panoramata nadchnou každého milovníka wellnessu.

Také rodiny s dětmi jsou zde častými hosty. Děti se mohou těšit na unikátní atrakci v podobě skluzavky s loopingem. O víkendech, prázdninách a ve dnech s velkou návštěvností dětí se vždy ve 14,40 hod. koná v bazénu s umělými vlnami velká animační show s množstvím zábavných her a soutěží, samozřejmě za doprovodu hudby.

Voda v bazénech je obohacována solí z Bad Ischlu, dlouhodobě testovaného léčivého prostředku. S výjimkou sportovního bazénu, bazénu pro děti a bazénu s vlnobitím je sůl přidávána do všech bazénů v koncentraci od 1,5 - 2,5% . Sůl má pozitivní vliv na pokožku a horní cesty dýchací. Proto jsou tyto solné kůry aplikovány např. ve formě inhalací v parních lázních nebo koupelí v solném roztoku. 

www.thermeamade.at

HOTELY SKUPINY ALPSKÝ WELLNESS V SALCBURSKU 

TAUERN SPA Zell am See - Kaprun
„Kdo chce létat, potřebuje odpovídající základnu“. Tak zní heslo nového lázeňského centra TAUERN SPA Zell am See – Kaprun v srdci salcburského horského světa, koncipovaného jako základní tábor (vyjádřeno horolezeckou terminologií) pro obnovu těla a duše.

Lázně jsou jedním z osmi lázeňských center zastřešující organizace VAMED Vitality World a.s., která klade velký důraz na komplexní wellness, zahrnující jak lázeňské procedury, tak i pohybové aktivity. V případě Taurských lázní se tento princip uvádí do praxe velmi snadno. Svým hostům se představují jako oáza odpočinku a regenerace, současně jim však nabízejí i „expedice“ všeho druhu do úchvatné vysokohorské přírody národního parku Vysoké Taury.

K lázeňskému resortu, jehož základnu tvoří Taurské lázně o rozloze     20. 000 m2, patří také čtyřhvězdičkový hotel s vlastním lázeňským areálem a samozřejmě celý krásný okolní svět hor, který lze dobývat na sněhu, na turistických stezkách, na golfovém hřišti nebo na ledovci Kitzsteinhornu.

www.tauernspakaprun.com 

Romantický hotel Im Weissen Rössl
St. Wolfgagng
540 metrů n.m.
www.weissesroessl.at

Wellnessový hotel Der Krallerhof
Leogang
850 metrů n.m.
www.krallerhof.com

Ebner`s Waldhof am See
Fuschl am See
700 metrů n.m.
www.ebners-waldhof.at

Grand Park Hotel
Bad Hofgastein
870 metrů n.m.
www.grandparkhotel.at

Hotel Oberforsthof
St. Johann
www.oberforsthof.at

Hotel Edelweiss
Großarl/ Pongau
920 metrů n.m.
www.edelweiss-grossarl.com

Hotel Übergossene Alm
Dienten am Hochkönig
1.240 metrů n.m.
www.uebergossenealm.at

Hotel Grüner Baum
Bad Gastein
1.083 metrů n.m.
Hotelový komplex, sestávající z 5 budov obložených dřevem v typickém salcburském stylu, se rozkládá na 70 hektarech alpských luk. Nabídka „Týden v termálních lázních“ v této malebné vesničce zahrnuje lázeňskou terapii, radonové koupele a masáže, vše pod lékařským dohledem a v ozdravném klimatu nadmořské výšky kolem 1.000 m.
www.hoteldorf.com

Hotel vitality a požitků Moisl
Abtenau
718 metrů n.m.
www.hotelmoisl.at

Der Unterschwarzachhof
Saalbach - Hinterglemm
www.unterschwarzach.at

Hotel Salzburger Hof
Zell am See
750 metrů n.m.
www.salzburgerhof.at

Hotel Lürzerhof
Untertauern
1.000 metrů n.m.
www.luerzerhof.at