Zell am See-Kaprun

Rekreační oblast Zell am See - Kaprun se rozprostírá v krásném a malebném regionu Salcbursko. Srdcem regionu jsou obě střediska Zell am See a Kaprun. 
Malebné městečko Zell am See je od roku 1961 klimatickými lázněmi a nachází se na úpatí destinace  Schmitten . Toto místo v sobě spojuje přednosti malého města s rekreačními lákadly jako je Zellské jezero nebo nedaleká lyžařská střediska. Kaprun leží na úpatí nápadné hory  Kitzsteinhorn . Od října do května se v ledovcovém lyžařském středisku na téměř 3 000 výškových metrech můžete věnovat zimním sportům.
 
Zell am See - Kaprun: Radovánky na sněhu i ve vodě

Zellské jezero je ideálním místem pro provozování ledních a vodních sportů. V zimě můžete na třpytivém ledu vykroužit ladné smyčky na bruslích. V létě vás jezero zve k prožití nevšední dovolené u vody uprostřed úchvatné kulisy hor. Rozmanitost této prázdninové oblasti je impozantní: Turistika, cyklistika, golf, nordic walking a spousta dalších aktivit v létě. Zima je zde zcela ve znamení zimních sportů, které zde díky ledovci mají zvlášť dlouhou sezónu. Dokonce i v časném létě a na podzim je sjízdných několik ledovcových sjezdovek. Lákavá vyhlídka: Nejdříve sjíždět po firnovém svahu, pak skočit do Zellského jezera. Jedinečné!

K novým lákadlům regionu patří komplex TAUERN SPA a také Gipfelwelt 3000. V komplexu TAUERN SPA je možné dopřát si tu pravou relaxaci v krytých i venkovních bazénech , saunování, masáže a jiné procedury. V areálu Gipfelwelt 3000 se vám naskytne úchvatný pohled na 30 alpských obrů mezi nimiž se tyčí nejvyšší hora Rakouska Großglockner. Cinema 3000 návštěvníky seznámí s flórou a faunou hor, v galerii National Park Gallery si na jednom místě vychutnáte celou rozmanitost Národního parku Vysoké Taury. Pro posílení na vás ve zdejší restauraci čekají kulinářské lahůdky a nádherné panorama světa rakouských Alp.
 

Tradice a chutě v Zell am See - Kaprun


Celé září se nese v duchu farmářských slavností a dožínek. Jednou týdně je na náměstí v Zell am See trh s regionálními produkty místních sedláků.

4. září se slaví s živou hudbou také na náměstí Salzburger Platz v Kaprunu nebo na tradičním horském festivalu ve výšce 2000 metrů na Schmittenhöhe. Začíná se od 10 hodin ráno. Vrchol kulinářského umění, to je oblíbený festival sýra, který se koná od 12. do 18. září a hosté mohou ochutnat ty nejlepší druhy sýra z regionu. Na festivalu samozřejmě také nesmí chybět oblíbená piva, vína nebo tradiční pečivo. V tomto období si mohou návštěvníci na dovolené v Zell am See-Kaprun vychutnat čerstvě upečený chléb, sýry a farmářské potraviny přímo z místních statků.