Wolfgangsee

 
V půvabných místech St. Gilgen, Strobl a St. Wolfgang na břehu Wolfgangského jezera se nachází váš rekreační svět. Někdejší „kultovní místa“ letních pobytů, cesty poutníků a císařských niv. Aktivní sportovci, kulturně založení turisté, gurmáni, vyznavači příjemných procházek i nočního života ... ti všichni hrají důležitou roli na tomto jevišti, na kterém stále znovu hostují slavné osobnosti.

„Zde byl hostem sám císař, tady měl být hostem král“.
Kdo nevěří, může to vyzkoušet.

Jaro je tady!
Když se probouzí jaro u Wolfgangského jezera, lákají rozkvetlé louky a pečlivě udržované tradice a zvyky hosty, aby setrvali u Wolfgangského jezera.
 
Lanovky a výletní lodě opět zahajují svůj provoz, otevírají se předzahrádky a mnozí odvážlivci se poprvé odhodlají ke skoku do Wolfgangského jezera.
 
 
Léto je tady!
Při turistice, horolezectví, jízdě na koni, tenise, golfu, jízdě na horském kole, cykloturistice, běhu a rybaření letmo plyne čas. A pokud si dopřejete let padákem nad Wolfgangským jezerem, můžete také uvolnit svou duši.
 
Možnými výletními cíly jsou Schafberg, Postalm, Zwölferhorn, "Abarena" v Abersee, letní sáňkařská dráha ve Stroblu, Mozartovo město Salcburk, památky světového dědictví v Hallstattu, císařské město Bad Ischl, solné doly, obří ledové jeskyně, nejrůznější muzea a mnoho dalších.
 
Široký doprovodný program, jako například Jezerní slavnost ve Stroblu, Scalaria Airchallenge, VON Magazine Polo Cup, koncerty pod širým nebem, večery tradiční kultury, koncerty v kostele, večery s operetou, aktivity pro děti s dohledem, jazzové a taneční večery, muzikály, přednášky s diapozitivy, půvab vysokohorských chat – pro každého se něco najde. Pro milovníky nočního života jsou zde přirozeně bary a diskotéky.
 
 
Podzim je tady!
Když se začne barvit listí v lesích okolo Wolfgangského jezera a v kalendáři akcí se objeví první podzimní dožínkové slavnosti, pak je jasné, že se příroda rozzářila ve výjimečném barevném šatu a stálé počasí láká k výstupům do vzdušných výšek a rekreační oblast Wolfgangsee vás zve k nekonečným toulkám krajem.
 
Třetí víkend v říjnu je zcela ve znamení mezinárodního běhu s názvem „Rund um dem Wolfgangssee“ (Okolo Wolfgangského jezera). O nejlepší výkony se snaží více než 2 000 běžců (trasy nad 27 km, 10 km nebo 5 km).
 
 
Zima je tady!

„Bílé vločky tiše tančí, třpytí se směle ve svitu slunce, štěstí a radost v sobě zahalí, sněhem se plní celé údolí“

Měsíc prosinec nás provází nejklidnějším obdobím roku – adventem. Ve městech St. Gilgen, Strobl a St. Wolfgang otevírá o víkendech své brány  „Wolfgangseer Advent“ (Advent na Wolfgangském jezeře). Autentické adventní trhy, program akcí s předčítáním, pastýřské hry, koncerty, putování s pochodněmi a mnoho dalšího zahřeje srdce každého návštěvníka. Tato tři místa tvoří poetický oblouk, který lze obeplout na lodi z jednoho místa do druhého.
 
Bezplatný autobus pro lyžaře vás dopraví do rodinného lyžařského střediska Postalm nebo do lyžařského střediska Dachstein West Skiregion Dachstein West, kde nejlépe využijete sjezdové lyže či snowboard, běžkaři ocení výškovou nebo údolní běžeckou stopu, zimní túry se sněžnicemi nebo bez nich, denní nebo noční sáňkování, akce v zábavním parku, bruslení – mnohdy dokonce i na jezeře – to vše je zima u Wolfgangsee.
 
Každé roční období u Wolfgangského jezera má své osobité kouzlo – kdo alespoň jednou některé prožil, rozumí, když místní i hosté říkají:
“Milujeme 4 roční období ráje – Wolfgangské jezero“.