Národní park Vysoké Taury

 

Se svými 1 836 km² je Národní park Vysoké Taury největším národním parkem v Alpách s unikátní a původní alpskou přírodní a kulturní krajinou. 
Když byl v roce 1872 v Rocky Mountains založen Národní park Yellowstone, nikdo nemohl tušit, že tímto krokem byl položen základní kámen celosvětové vize: myšlenky na zřizování národních parků. Je to snaha o zachování jedinečné původní krajiny pro nás a pro další generace.

A nejen to, tato krajina musí být pro člověka dostupná, aby ji mohl prožít a vychutnat. Národní park Vysoké Taury stoupá z výšky 1 000 metrů nad mořem až k vrcholku Großglockner ve výšce 3 798m.
 

Dechberoucí mnohotvárnost v NP Vysoké Taury

V prázdninové oblasti Národní park Vysoké Taury probíhá jak v zimě, tak i v létě mnoho atraktivních akcí, kterých se můžete aktivně účastnit. Všechny obce Národního parku svým dílem přispívají k ochraně pozvolného rozvoje regionu. Ať už se jedná o nové turistické stezky nebo udržování starých tradic, původní nebo kýč – originální šarm Národního parku vás uchvátí!

Výstup z údolí až do krajiny mezi vrcholky hor obklopené ledovci se podobá cestě do Arktidy - se všemi klimatickými pásmy nacházejícími se mezi střední Evropou a polární oblastí. Tím jsou vysoké hory se svými vrcholky tyčícími se do výše přes 3 000 m, s ledovci, ledovcovými potoky. vodopády, horskými plesy, alpskými loukami a po staletí udržovanými salašemi především v létě nezapomenutelným zážitkem.