Lungau

Sféra horských sportů

Dotkněte se hvězd, přejte si modré z nebe a prožijte dovolenou, která nemůže působit sféričtěji. Atmosféra pohody, sféra horských sportů plná sportovních výzev a nebeská sféra soukromých hvězdných hodin. To je rekreační region Lungau se svými 15 městečky na prosluněném jihu Salcburku.

Sotva hodinu jízdy autem od města Salcburk se rozprostírá Lungauská náhorní pánev ve výšce přibližně 1 000 metrů nad mořem – základní tábor vaší aktivní dovolené.


 

Aktivní dovolená v lungauském salašnickém létě

Křišťálově průzračná horská jezera, romantické salaše, čerstvý vzduch, nádherné trasy pro cyklisty a vyznavače horských kol a původní chalupy zvýší tep srdce každého turisty.

Ostatně, nadmořská výška, ve které se prázdninový region Lungau nachází, dovolí nadechnutí i astmatikům. Neboť doba kvetení pro pyly trav je zde enormně zkrácena a prostředí hor je již od července pokládáno ze bezalergenní.

Interaktivní regionální mapa 

Lyžařský region Lungau

Svůdné sjezdovky lyžařských středisek Grosseck-Speiereck, Katschberg-AineckFanningberg a Obertauern, svahy zasypané hlubokým prachovým sněhem, rozsáhlé běžkařské stopy a také zimní turistické stezky a desítky lyžařských turistických cest nadchnou každého milovníka bílé sezóny.

 

Interaktivní lyžařské panorama regionu Lungau

Pozoruhodnosti

Neměli byste si rovněž nechat ujít kulturní poklady, jako je hrad Mauterndorf, farní a poutní muzeum a muzeum písně Tichá noc, poutní kostel St. Leonhard nebo stále živé obyčeje jako průvod obra Samsona, vynášení zdobených tyčí – Prangstangenprozessionen nebo střelba do terčů pomocí vodní hladiny na jezeře Prebersee.

Hrady a zámky
Kostely a památníky
Železnice v Lungau
Muzea a výstavy

 

 

Via Culinaria v prázdninové oblasti Lungau

Lungauský Eachtling Eachtling (brambora) způsobil, že je kraj Lungau označován za "Rakouský kraj požitků". O vaše kulinářské blaho se postará lungauská gastronomie. Rozdělené podle cest k požitkům pro fajnšmekry, mlsné jazýčky, milovníky piva nebo kořalky, přátele sýrů, milovníky masa a příznivce vysedávání na chatě ukazuje Via culinaria nejlepší adresy dobrého jídla a pití, vychutnávání pohody a společného posezení.