Fuschlsee

 

 

 

Fuschsee - jezera, hory, pastviny

 

Rekreační oblast Fuschlsee se nachází v oblasti Salzkammergut (Solná komora) v malebném regionu Salcbursko. Jezero Fuschlsee je jedním ze 76 jezer v této oblasti. Krajina okolo jezera Fuschlsee se vyznačuje čistými jezery, impozantními vrcholky hor a prosluněnými horskými loukami. Rekreační oblast Fuschlsee se skládá ze sedmi lokalit:
    - Fuschl am See
    - Ebenau
    - Faistenau
    - Hintersee
    - Hof bei Salzburg
    - Koppl
    - Thalgau

Objednejte si ihned bezplatné Bezplatné prospekty tohoto regionu.

Léto v rekreační oblasti Fuschlsee

Průzračné jezero Fuschlsee se svými idylickými zátočinami je ideální pro koupání a vodní sporty. Lázeňský komplex Fuschl s obrovskou skluzavkou, vyhřívaným venkovním bazénem, velkou pláží, fitness centrem, saunou a mnoha dalšími lákadly vám splní každé přání.

Kdo dává přednost klidnější rekreaci, vybere si některou z menších pláží u Fuschlsee nebo malebné jezero Hintersee.

Zlatým hřebem je plavba přes jezero Fuschlsee na speciální lodi. V elektricky poháněné dřevěné lodi se přeplavíte z letoviska Fuschl am See k zámku Fischerei v obci Hof u Salcburku a zase zpět.

Pro turisty nabízí oblast Fuschlsee mnoho možností. Například oblast alpských luk Faistenau-Hintersee se svými 150 kilometry turistických tras a alpských luk zaručuje fascinující rozhledy a dojmy.

Zejména rodiny s dětmi si mohou v rekreační oblasti Fuschlsee vybrat z velké nabídky výletních cílů a atrakcí.

Zejména závodní cyklisté si v oblasti Fuschlsee přijdou na své. Závodní cyklistické akce a také tipy na cyklistické túry v nejrůznějších závodních cyklistických příručkách udělají vyznavačům rychlé jízdy na kolech z pobytu nevšední zážitek. Pokud dáváte přednost pohodlí, máte možnost zapůjčení elektrokola!

 

Zima v rekreační oblasti Fuschlsee

Ať už sjezdové lyžování, jízda na běžkách nebo snowtubing – region Fuschlsee nabízí vše, co si jen na zimní dovolené můžete přát.
Některé vychytávky jako romantické krmení jelenů nebo jízda kočárem taženým koňmi zasněženou zimní krajinou tuto nabídku završují!

Lyžařská oblast Gaissau-Hintersee se 40 kilometry sjezdovek je vhodná především pro rodiny s dětmi.

V bežkařském středisku Faistenau si vyznavači tohoto sportu přijdou zcela na své. Vedle klasických běžkařských stop pro skating jsou zde k dispozici i dvě osvětlené běžkařské stopy a přináší tak běžcům na lyžích nevšední zážitek.

NOVĚ: 1. Naučná stezka v oblasti Solné komory ve Faistenau!
Kdo se v naprosté samotě vydá přes zasněžené lesy a alpské pastviny směrem k vrcholu, zažije zimu v její nejkrásnější podobě. Nová naučná stezka pro turistické lyžaře Loibersbacherhöhe v oblasti Faistenau vás zve na cestu, na které si můžete vyzkoušet vlastní znalosti o lyžařské turistice a vytvořit si správný cit pro sníh.

Jak v létě, tak i v zimě se v regionu Fuschlsee konají četné kulturní, kulinářské a tradiční a rovněž sportovní akce!