Zima a sport

Přinášíme Vám přehled nejoblíběnějších lyžařských středisek ve spolkové zemi Korutany. U každého z vybraných středisek uvádíme základní informace a možnostech středisek, mapy sjezdovek, počet jednotlivých vleků a také délky a počty jednotlivých sjezdovek. 
 
Náš přehled najdete v kategorii  Lyžařské oblasti a střediska 
 
Kompletní seznam středisek v Korutanech najdete ZDE >>
 

Žije se na jihu! slunce, jih, ráj pro lyžaře!

Užívejte si! Sluníčko, bezpečný sníh, typická jihoevropská atmosféra. Tradiční horské chaty. V celých Korutanech zustává sníh na sjezdovkách až dlouho do jara. Není to sen každého lyžare? Jedna z nejzajímavejších horských krajin ve východních Alpách. Od trítisícovek až po stredohorí. Díky tomu tu najdete sjezdovky všech kategorií. Neomezené možnosti pro Vaši dovolenou. Alpské i severské lyžování. Dobrodružství na sněhu.
 

Magicky krásné lyžování v Korutanech

Zima v Korutanech, to je ryzí radost ze života pro milovníky lyžování. Prašan, zábava na mnohakilometrových sjezdovkách a fantastické sjezdy na slunečném jihu Rakouska. Korutany jsou však rájem i pro ty, které láká spíše dobrodružství stranou sjezdovek. A to nejlepší - díky klimaticky výhodné poloze tu lyžařská sezóna trvá až do pozdních jarních měsíců. 

Skipas, který otevírá dveře a možnosti
Díky lyžařské permanentce  Topskipass Kärnten-Osttirol-Gold vám leží u nohou hned 31 lyžařských oblastí, a to za skvělou cenu. Většina z nich je vyznamenána pečetí kvality sjezdovek. Zároveň se nabízí množství regionálních skipasů s řadou atraktivních zahrnutých služeb. Můžete se podívat třeba do Bad Kleinkirchheim, Národního parku Vysoké Taury či do regionu Villach / Gerlitze Alpe / Dreilandereck.
Dech beroucí výhledy, vyhřívané altány, číšníci nebo pomocné služby na sjezdovce stejně jako slunečné terasy, to vše jen podtrhne zážitky na sněhu.
 
 
Naučte se lyžovat se zárukou úspěchu 
Lyžařské kurzy v certifikovaných korutanských lyžařských školách opět nabízejí kurzy se zárukou úspěšného absolvování. Ve třech dnech se naučí lyžovat každý začátečník natolik, že se bez obav bude moci vydat na modrou sjezdovku. To vše za jednotnou cenu od 129 € jak pro děti, tak dospělé. Pokud to neklapne, škola vrátí celou částku zpět.
 
 
Rodinné euro v Bad Kleinkirchheimu
V zimě lyžují všechny „lyžařské budoucí lyžařské hvězdy“ jen za € 1,- /den na nejlépe připravených sjezdovkách v jednom z největších lyžařských areálů Korutan.
Nabídka je platná od ledna do března – při zakoupení 6denního skipasu pro plně platícího dospělého lyžují děti do 12 let jen za € 1,- /den v lyžařské oblasti Bad Kleinkirchheim/St. Oswald.
 
 
Ski Thermen Woche
V březnu je Bad Kleinkirchheim/St.Oswald ještě lákavější: při akci SkiThermenWochen je skipas pro dospělé a děti v ceně a návštěvníci získají i 50% slevu na návštěvu místních termálních lázní.
 
 
Region Villach/Gerlitze Alpe/Dreilandereck
Pokud máte chuť na lyžování se sluncem, tak je pro vás region Villach to pravé – jistota sněhu a slunce, jednoduše nezapomenutelná lyžařská dovolená v srdci Korutan. 
 
 
Národní park Vysoké Taury
Kde jinde můžete zažít opravdové opojení svobodou a dobrodružství stranou sjezdovek než na nejvyšších svazích v Korutanech – na ledovci Mölltaler Gletscher. Zde se setkávají lyžařští nadšenci na openingových párty (první na řadě je Intersport Opening v polovině listopadu – s testy lyží, DJ a nekonečným množstvím „Sun and Fun“). Mölltalský ledovec však nabízí vyžití  nejen pro milovníky zábavy, ale i freeridery – zde se totiž nachází nejdelší trasa pro freeride ve Východních Alpách, při níž sjedete pohádkových 2500 výškových metrů. Dolů ze Scharecku (3.122 m n.m.) přes opuštěný, hluboce zasněžený kar až k cíli u hotelu Badmeister (1.100 m n.m.). Jednoduše ta nejlepší kvalita!
 
 
Alternativní zážitky mimo sjezdovky
Nejen pro lyžaře jsou Korutany země zaslíbená. Pro ty, kteří neholdují v zimě jízdě po sjezdovkách, jsou připraveny alternativní sporty a aktivity. Zamrzlé hladiny 200 jezer lákají nejen bruslaře, ale také vyznavače metané nebo ledního golfu. Mezi nimi září jako drahokam jezero Weissensee se 6,5 km². Korutany jsou také oblíbeným cílem milovníků lyžařských túr a individualistů. Běžecké trasy se dvěma stopami, osvětlené sáňkařské dráhy nebo výlety na sněžnicích doplňují už tak pestrou nabídku. Zaručeně nezapomenutelné vzpomínky a zcela výjimečné zážitky slibuje jízda se psím spřežením "Husky-Safari" s průvodcem, romantické vycházky při úplňku nebo exkluzivní výlety „Magické momenty“ v pohoří Vysoké Taury - v oblasti Národního parku, jejímž vrcholem je pozorování divokých kozorožců s výkladem odborného průvodce.