Informace, zpravodajství

Lyžařská oblast Mellau-Damüls, Vorarlbersko © Vorarlberg Tourismus / Ludwig Berchtold

Dopravní zpravodajství

Aktuální přehled o dopravní situaci na území celého Rakouska, zprávy o stavu silnic, objížďkách a dopravních uzávěrách.

Dopravní informace z celého Rakouska i z hlavních silničních tahů do sousedních států hlásí každou půlhodinu rádio Ö3. V případě akutních a nebezpečných dopravních problémů - např. v případě "Geisterfahrer" - řidiče jedoucího po dálnici v protisměru - je přímým vstupem přerušeno vysílání všech rozhlasových programů, vysílaných ORF.

Přibližně v každou celou hodinu je možno obdržet hlášení o dopravní situaci na telefonním čísle 0800 600 601 (zdarma po celém Rakousku). O aktuální informace z dopravy můžete zavolat také na zpoplatněné servisní telefonní číslo 0900 600 600. 

Novinkou je dopravní zpravodajství prostřednictvím mobilního telefonu - můžete poslat SMS s otazníkem a jménem spolkové země nebo označením dopravního uzlu na telefonní číslo 0900 600 601. Obratem dostanete požadovanou odpověď.

Předpověď počasí

Ve Vašem telefonu:           

Počasí SMS:                       


Další informace o počasí pro jednotlivé regiony, města, vesničky, lyž. areály. Sněhová předpověď, aktuální satelitní snímky, Wettercam, Web kamery a mnoho dalších naleznete na www.wetter.at.

Pro Smartphony iPhone a Ipad je tu aplikace, díky které jste vždy dobře informováni. Všechny funkce a možnost stáhnutí klikněte na obrázek.