Solná komora, Salzkammergut


 
Hory a jezera ve své nejkrásnější podobě

Solná komora patří díky svým krajinným krásám k jedné z nejproslulejších oblastí v Rakousku: Tady najdete nejen jedny z nejtradičnějších letních lázní pro císařský dvůr, šlechtu a umělce z celé habsburské monarchie, ale třeba i městečko Hallstatt, kolébku světové kultury.
 

Neobyčejnou krajinnou rozmanitost může Solná komora nabídnout díky své jedinečné poloze mezi Alpami a Alpským předhůřím s celkově 76 jezery, mnohými řekami, potůčky a výraznými vápencovými horami: Dachstein, Mrtvé pohoří (Totes Gebirge), Sengsengebirge a Pekelné hory (Höllengebirge), tvoří úchvatné, nezapomenutelné panorama. Do Solné komory se dostanete jednoduše po dálnici (A1), letadlem (díky její bezprostřední blízkosti k letištím v Salcburku a Linci) a samozřejmě také vlakem.


 

Turistika s místy energie a štěstí

Letní Solnou komoru můžete prozkoumat krok za krokem: Rozmanitá příroda mezi Alpami a Alpským předhůřím na Vás čeká ve všech nadmořských výškách a na vlastní kůži ji můžete zažít při túrách na 4.150kilometrech značených turistických stezek. Jezera – třpytivé cíle výletů a zároveň i Vaši věční průvodci na cestách - se postarají o zasloužené osvěžení a odpočinek během horkých, letních dnů. Turisté, kteří se rádi nechají fascinovat přírodou, budou odměněni nesčetnými šťastnými chvílemi. Tady se totiž skrývají neobyčejná místa, v nichž se příroda odhaluje v celé své kráse. Místa, která jsou opředena pověstmi a mýty, nebo která v průběhu století sloužila jako místa k načerpání energie. Před kulisami pohoří Höllengebirge, Osterhorngruppe, Totes Gebirge a všemi převyšujícím obrysem hory Dachstein se emoce vyšplhají do nečekaných výšin. Horským cyklistům se zde také zatají dech: Krajinný profil Solné komory sahá od perfektní roviny až po extrémně strmé svahy a nabízí tak dobrodružství pro každého cyklistu.

 

Svět jezer - potápění a osvěžení

AtterseeMondseeTraunseeWolfgangseeIrrseeHallstättersee, Altausseer See nebo klidné jezírko Almsee: Podstatnou část své letní svěžesti čerpá Solná komora ze svých mnohých povodí. Základní element – voda– zde ve Vás rozproudí energii. Jezera formují fascinující tvář místní přírody a kulturní krajinu Solné komory zásobují svěží, čistou, pitnou vodou a dodávají tak lidem životní energii,čistotu, svobodu, osvěžení a pocit bezpečí. Díky jezerům zde pravidelně ožívají i nostalgická, malebná letoviska, která působí opojně na turisty z celého světa. Sem míří nejen milovníci potápění do hlubin a příznivci moderních sportů. Fanoušci  plachtění rybáři a pěší turisté se zde také cítí jako ryba ve vodě. I ti, kteří vyráží za dovolenou plnou slunce a klidu, zde na plážích nádherných jezer - v obklopení jedinečnou krajinou - najdou odpočinek pro tělo i ducha.