Pyhrn-PrielNová energie z horských pastvin a vrcholů

Mezi zkrasovatělými vrcholy pohoří Totes Gebirge, lesnatým horským hřbetem pohoří Sengsengebirge a vápencovými vrcholky Haller Mauern se rozkládá rekreační oblast Pyhrn-Priel s rekreačními středisky Hinterstoder nebo Windischgarsten. Tato horská pásma vymezují oblast, v níž jsou hory obdivovanou dominantou i sportovní výzvou současně. Na region Pyhrn-Priel navazuje na severu Národní park Kalkalpen.
 

Léto na horách

Mezi výchozím místem v údolí, zastávkou na horské pastvině a vítězným zdoláním vrcholu s nádherným výhledem se táhne celým regionem 600 kilometrů značených turistických cest. Zatímco nadšení horolezci vyrážejí do oblastí skalnatých vrcholů, míří pěší turisté ke stylovým chatám na horských pastvinách, kde voní trhanec a speciality servírované na prkýnku. 

V turistických plánech nechybí ani tematické a okružní turistické cesty. Jezdce i koně opájí vůně svobody. Dobrodružné povahy si zajistí svoji dávku adrenalinu při raftingu nebo na kánoích, v lanových parcích nebo při tandemových letech. Koncentrace a cit pro malý bílý míček jsou nutné na zdejším 18jamkovém golfovém hřišti ve Windischgarstenu.

Letní karta

S kartou Pyhrn-Priel AktivCard můžete využívat řadu atrakcí a výletních cílů v regionu od poloviny května do začátku října částečně zdarma – a tak často, jak budete chtít. Asi 180 hostitelů poskytuje kartu Pyhrn-Priel AktivCard, která nabízí zhruba 40 služeb zdarma a 20 bonusových služeb, již od jednoho noclehu zdarma.
 

Odkazy

www.oberoesterreich.at