Mlýnská čtvrť, Mühlviertel

Region s výrazným charakterem

Tato země vznikla z žuly a miliony let ji utvářely povětrnostní vlivy a voda.Mühlviertel v oblasti mezi Dunajem na jihu a pohořím Böhmerwald na severu je krajem s výrazným charakterem. Z jeho kopců se otevírá pohled do netušených dálek. A současně se vypíná do výšky přes 1 000 metrů.

 

Mühlviertel odjakživa nutil svoje obyvatele myslet na budoucnost. Ať už to byla koněspřežná železnice z Lince do Českých Budějovic, neboSchwarzenberský plavební kanál. Vynalézaví lidé si z žuly vydupali pokrok. Stará řemesla jsou zde živá a vysoce ceněna. Je tady doma tkalcovství, stejně jako technika modrotisku. V pivovarnickém umění jsou Mühlviertelští na špičce. Není pochyb o tom, že dokážou skvělým způsobem koncentrovat chuť regionu v nejlepších esencích.Mühlviertelské bylinkyzlatavý lněný olej i hořké pivo obsahují vůně, které spoluvytvářejí žulový kraj.
 

Foto: Mühlviertel Marken GmbH/Erber: Dvojice odpočívá na žulovém balvanu v Mühlviertelu a dívá se do dálek vysočiny
 

Tento kousek země má bezpochyby něco do sebe a inspiruje k pohybu.Rekreační cyklisté i cyklisté na horských kolech, jezdci na koních i pěší turisté - ti všichni vydávají svoji tělesnou energii, aby poznali, jak je zdejší vysočina utvářena. Chtějí poznat samotnou podstatu kraje. A za to, co si Mühlviertel bere, jsou mnohonásobně odměňováni. Je to energeticky silná krajina, která dokáže zmírnit rychlé tempo každodenního života. Odměnou Mühlviertelu je prožitek a pohled do dálek, který dokáže dobít vnitřní baterie.

Odkazy

http://www.oberoesterreich.at/