Dolní Rakousko

 

Zimní radovánky v Dolním Rakousku

... znamená vykrajovat svižné oblouky na skvěle upravených sjezdovkách. Vyrazit na turistiku zimní přírodou a po bruslení si ohřát zmrzlé ruce u dobrého svařeného vína. S dětmi se vydat na odpolední sáňkování a v útulných horských chatách si pak vychutnat výborná regionální jídla. Zamilovat si zimu je tak snadné!
(c) Niederösterreich-Werbung/ Leo HimselPuchberg
Kolébka alpského lyžování
    Dolní Rakousko se může právem nazývat „Kolébkou alpského lyžování“, protože 19. března 1905 uspořádal v Lilienfeldu známý průkopník alpského lyžování Mathias Zdarsky první slalom lyžařské historie. Samozřejmě se nabídka a infrastruktura rozvíjely za posledních 100 let dále.

Dobrá nabídka na dosah!
    Výběžky Alp v Dolním Rakousku se dnes prezentují jako moderní zimní sportovní region, který vychází vstříc všem návštěvníkům. Lyžařská střediska jsou vzdálena od Vídně pouhou jednu až dvě hodiny cesty: 40 středisek s více než 200 sjezdovkami, z toho polovinu zasněžovanými, přes 100 lanovek a vleků, tři funparky a 235 kilometrů sjezdovek pro lyžaře a snowboardisty zvedne srdeční tep rekreačním i profi-sportovcům!

Útulné a vhodné pro rodiny
    Rodiny jsou zde vítány s otevřenou náručí. Nejenom lyžařské areály lákají speciálními nabídkami pro rodiny se skvělým poměrem cena/výkon, také jednotlivé lyžařské školy a pohostinství zaměřují své nabídky právě na rodiny trávicí zde svou dovolenou.

Každý začátek není těžký!
    Motivující je také nabídka pro začátečníky, jak úplné, tak i ty věčné: třetinu všech lanovek a vleků tvoří vleky pro začátečníky. Kompletní vybavení, od lyžařských bot až po supernové carvingové lyže, si mohou přímo na místě zapůjčit začínající a příležitostní lyžaři i ti, kteří to prostě jen tak chtějí vyzkoušet.

Pro lyžařské profíky, snowboardisty a freestylisty
    Zkušení a ambiciózní lyžaři již dlouho vědí, kde se mohou v Dolním Rakousku nejlépe uspokojit: na sjezdovkách Světového poháru na Semmeringu, kde nejlepší lyžařky světa soupeří každé dva roky o body Světového poháru, anebo na Hochkaru, v lyžařském středisku s největší zárukou sněhu ve Východních Alpách, a také na Gemeindealpe in Mitterbach, kde vedle upravených sjezdovek čeká na profíky také volný terén.

Ještě něco: 13 z celkových 14 kilometrů sjezdovek na Semmeringu je v noci osvětleno – takové množství není nikde jinde v Evropě! – rovněž freestylisté a snowboardisté zde zažijí malý ráj.

Nabídky šité na míru
    Zima v Dolním Rakousku, to je odpočinek, vzrušení a spousta zábavy – a v každém případě oddech od všedního dne. A to vše hned za rohem a cenově přístupné!