O Rakousku

Dějiny Rakouska

Dějiny Rakouska jsou, obdobně jako dějiny většiny evropských zemí, plné změn a zvratů. Přesto se napříč staletími utvrzovaly jednotlivé elementy rakouského charakteru. Především sklon k požitkům, kráse, kultivovanosti tu působil jako stabilní hnací síla.

Parlament ve Vídni

Exkurze do historie Rakouska zde!
 
Fauna a Flora

V Rakousku žije široké spektrum rostlinných a živočišných druhů, které jsou zčásti endemické, a proto přísně chráněné

alpská protěž © Österreich Werbung / Mallaun

  • Fauna

    V Rakousku převládá středoevropské fauna: srnčí a jelení zvěř, zajíci, bažanti, lišky, jezevci, kuny, koroptve. Alpské oblasti obývají kamzíci, svišti, orli a potravu na turistech loudí kavče žlutozobé. Typickou panonskou zvířenu zastupuje vodní ptactvo hnízdící v rákosovém pásu kolem Neziderského jezera (volavka, kolpík bílý, tenkozobec opačný, husa divoká atd.).

Již po několik let žije v Rakousku opět malá populace medvědů, která se zdržuje zejména v lesnatých jižních a centrálních částech rakouských Alp.

 

  • Flóra

    Různorodý charakter krajiny a podnebí v Rakousku se projevuje v druhově rozmanitém rostlinstvu. Rakousko patří k nejlesnatějším zemím v Evropě. Charakteristický je zejména listnatý les (duby, buky), nebo smíšený les (buky, smrky), ve vyšších polohách smrky, modříny a limby. 
Rozmanitá a pestrobarevná je  alpská flóra: protěž, hořec, hvozdík alpínský, pěnišník rezavý (známý Almrausch), vřes a mnoho dalších rostlin. Na severním okraji Alp dominují zelené pastviny, pro panonskou oblast jsou typické křoviny, smíšené listnaté lesy a stepní vřesoviště. Východně od Neziderského jezera se vyskytuje specifická stepní květena.

Rakouské národní parky, které se rozkládají na více než třech procentech rozlohy země, jsou ukázkou rozmanitosti krajiny a zčásti také jedinečných přírodních celků, jako jsou např. pralesy nebo dešťové lesy.

 

Klima

 

Rakousko leží v mírném pásmu v přechodové zóně mezi přímořským, Atlantikem ovlivněným podnebím a kontinentálně se projevujícím středoevropským klimatem. Čtyři roční období se zpravidla vyznačují typickými teplotními a podnebními charakteristikami.

Ledovec v Rakousku

Z důvodu topografické rozmanitosti a relativně velkého rozpětí od západu na východ lze odlišit v podstatě 3 podnební oblasti:

Východ: tzv. panonské klima, již kontinentálně ovlivněné, s poměrně málo srážkami – horkým létem, ale jen mírně studenou zimou.

Horské oblasti: alpinské klima – bohaté na srážky (s výjimkou některých alpských údolí jako například údolí horního toku Innu), krátká léta, dlouhé zimy.

Ostatní části území: přechodové podnební pásmo mezi atlanticky ovlivněným (na západě) po vnitrozemsky (kontinentálně) ovlivněné podnebí (na jihovýchodě).
 
 

Hledáte pobyt podle Vašeho přání ? Napište nebo zavolejte prosím Váš požadavek.

Otázky a odpovědi: Rakousko

FAQ is empty.

Diskusní téma: Rakousko

No comments found.

New comment

 

Města a kultura

 

Platí od listopadu 2013 - října 2014

Přejděte on-line v katalogu: Města a kultura Přejděte na on-line katalog: Města a kultura 

Säedte und Kultur

 

Vynikající poměr ceny a výkonu naleznete zde v katalogu "Města a kultura" s nabídkami na nejkrásnějších města za nejlepší ceny v Rakousku, dále Bratislava, Praha, Budapešť, Mnichov, Berlín a Hamburk.

Tipy na památky, tipy jak nejlépe strávit Vaši dovolenou, a akce jsou v katalogu také užitečným vodítkem pro plánování úspěšného výletu do měst. Katalog zahrnuje atraktivní balíčky a návrhy na program skupinového cestování.

 

Zima v Rakousku

 

Platnost od listopadu 2013 - duben 2014

Přejděte on-line v katalogu: Zima v Rakousku Přejděte na on-line katalog: Zima v Rakousku

Zima v Rakousku

 

Kompletní zimní dovolená od A-Z slibuje nejlepší lyžařské oblasti s více než 150 pečlivě vybraným ubytováním. Přátelské rodinné ubytování se snídaní, pobyty v luxusních hotelích, a mnohem více.

Lákavé cenové nabídky.