Zima - Advent ve Vídni

Vídeňské vánoční trhy vám přinášejí to nejlepší z tradičního i nového ve sváteční atmosféře a slibují jedinečnou kombinaci imperiální okázalosti a slavnostní dobré nálady - nejlepšími příklady jsou trhy před Schönbrunnem a zámkem Belvedere či Kouzlo adventu na Radničním náměstí.

V adventní době se Vídeň představuje návštěvníkům na mnoha vánočních trzích ze své nejromantičtější stránky. Vánoční trh před vídeňskou radnicí patří už více než dvacet let k nejatraktivnějším událostem vídeňské turistické sezony.  

Hledáte-li však něco trochu více dynamického, pak je tím pravým místem pro vás Zima v MQ. Toto oblíbené místo zimního setkávání nabízí ledový bar, živé produkce diskžokejů a vizuální produkce. 


Vídeňský vánoční trh
Vídeňský kouzelný advent a Vídeňský adventní trh Christkindlmarkt na Radničním náměstí (Rathausplatz)
Vídeňský kouzelný advent patří mezi největší lákadla předvánoční Vídně již více než dvě desetiletí. Letos je na tradičním vídeňském trhu "Christkindlmarkt" připraveno pro návštěvníky více než 140 stánků s vánočním zbožím.  Předvánoční atmosférou dýchá i celý park kolem tržiště před radnicí. Dospělí i děti si oblíbili známý vídeňský srdíčkový strom i další ozdobené stromky, v pavilonech jsou pro ně připraveny vánoční příběhy a různé tematické programy. Dětem jsou určeny i vánoční dílny , kde mohou děti vyrobit speciální dárečky pro rodiče a prarodiče. 

U vánočního stromu se konají denně od 20:00 do 20.30 koncerty dechových nástrojů, na nichž vystoupí soubory z celého Rakouska.
Adventní zpívání ve vídeňské Radnici se může pochlubit mezinárodním obsazením: vystoupí pěvecké sbory z Rakouska, evropských zemí i z USA (vždy v pátek, v sobotu, v neděli a o svátcích, vstup volný).
Denně od 10:00 do 21:30 hod., v pátek a v sobotu do 23:00 hodin, 24.12. od 10:00 do 18:00 hod. 
www.christkindlmarkt.at


Vánoční vesnička u zámku Belvedere
Vánoční vesnička zakomponovaná do panoramatu známé vídeňské pamětihodnosti okouzluje děti i dospělé. Před barokním průčelím zámku Belvedere se nádherně vyjímá zářivě osvětlený vánoční strom a před ním romantická vesnička se stánky nabízejícími vedle vánočních pochoutek a řemeslných výrobků i leccos k duchovnímu prožitku Vánoc.
Pravou vánoční náladu navodí vánoční zpěvy rakouských i zahraničních pěveckých sborů i známých hvězd na "andělském jevišti". 
Děti  povozí "Nostalgický kolotoč" a dětský vláček.
pondělí - pátek: od 11:00 do 21:00 hod.
sobota - neděle: od 10:00 do 21:00 hod.
www.weihnachtsdorf.at


Vánoční trh na Spittelbergu
Na vánočním trhu na Spittelbergu, což je renovovaná biedermeierovská čtvrť s úzkými uličkami v 7. vídeňském okrese, se tísní jeden prodejní stánek vedle druhého. Zájemci zde najdou vybrané produkty uměleckých řemesel, např. šperky ze stříbra, smaltu nebo mosazi. Kromě toho je však očekávají i lukulské hody s vánočními pochoutkami a tradičním punčem.
www.spittelberg.at


Vánoční trh u zámku Schönbrunn
Do předvánoční výzdoby se oblékne také čestný dvůr před někdejší habsburskou rezidencí. V přepychovém historickém prostředí zámku Schönbrunn se nabízejí tradiční výrobky uměleckých řemesel, ručně vyráběné šperky a rustikální ozdoby na vánoční stromeček.
Denně od 10:00 do 21:00 hod.
www.weihnachtsmarkt.co.at

 

Vánoční vesnička na náměstí Maria-Theresien-Platz
Vánoční trh zaplní také známé náměstí Maria-Theresien-Platz mezi Uměleckohistorickým a Přírodovědným muzeem. Vesnička ze 64 stánků s originálními nápady na dárky a tradičními výrobky uměleckých řemesel láká k prohlížení i nakupování. O adventní náladu se postará typická rakouská dechovka, trubači, ale také sbory zpívající gospel a hudební skupiny.
Denně od 11:00 do 21:00 hodin (stánky s občerstvením do 22:00 hod.)
www.weihnachtsdorf.at


Starovídeňský vánoční trh / Freyung
Tento Starovídeňský trh ve Freyung v centru Vídně představuje tradici, lidová řemesla a lidovou kulturu. 
Podle zvyklostí se koná od pondělí do pátku od 10:00 hod. loutkové divadlo, od 16.30 hraje adventní hudba.
Denně od 10:00 do 21:00 hodin.
www.altwiener-markt.at


Vánoce v parku Türkenschanzpark
Vánoce v parku. Jeden z obzvláště idylických vánočních trhů, kladoucí důraz na lidové umělecké řemeslo, se koná na pozadí romantické kulisy parku u Tureckých šancí ("Türkenschanzpark"), v samém srdci 18. vídeňského okresu. Návštěvu oblíbeného cíle procházek mnoha obyvatel Vídně je tak možno spojit s prohlídkou vánočního trhu. Dětem je k dispozici velké dětské hřiště a kolotoč, který je v provozu denně od 12:00 hod.
Denně od 15:00 do 22:00 hod.
www.weihnachtimpark.at


Vánoční vesnička v univerzitním kampusu
Na nádherné parkové ploše bývalé Vídeňské nemocnice naleznete v době adventu vánoční vesničku se vším všudy. 
pondělí - pátek od 14:00 do 22:00
soboty, neděle & svátky od 11:00 do 22:00 hodin.
www.weihnachtsdorf.at


Zima ve čtvrti Museums Quartier
www.mqw.at

www.wien.info/advent