Dolní Rakousko, Vídeň

Vykrajujte svižné oblouky na skvěle upravených sjezdovkách. Vyrazit na turistiku zimní přírodou a po bruslení si ohřát zmrzlé ruce u dobrého svařeného vína. S dětmi se vydat na odpolední sáňkování a v útulných horských chatách si pak vychutnat výborná regionální jídla. Zamilovat si zimu je tak snadné!
 
Kolébka alpského lyžování
    Dolní Rakousko se může právem nazývat „Kolébkou alpského lyžování“, protože 19. března 1905 uspořádal v Lilienfeldu známý průkopník alpského lyžování Mathias Zdarsky první slalom lyžařské historie. Samozřejmě se nabídka a infrastruktura rozvíjely za posledních 100 let dále.

Dobrá nabídka na dosah!
    Výběžky Alp v Dolním Rakousku se dnes prezentují jako moderní zimní sportovní region, který vychází vstříc všem návštěvníkům. Lyžařská střediska jsou vzdálena od Vídně pouhou jednu až dvě hodiny cesty: 40 středisek s více než 200 sjezdovkami, z toho polovinu zasněžovanými, přes 100 lanovek a vleků, tři funparky a 235 kilometrů sjezdovek pro lyžaře a snowboardisty zvedne srdeční tep rekreačním i profi-sportovcům!

Útulné a vhodné pro rodiny
    Rodiny jsou zde vítány s otevřenou náručí. Nejenom lyžařské areály lákají speciálními nabídkami pro rodiny se skvělým poměrem cena/výkon, také jednotlivé lyžařské školy a pohostinství zaměřují své nabídky právě na rodiny trávicí zde svou dovolenou.

Každý začátek není těžký!
    Motivující je také nabídka pro začátečníky, jak úplné, tak i ty věčné: třetinu všech lanovek a vleků tvoří vleky pro začátečníky. Kompletní vybavení, od lyžařských bot až po supernové carvingové lyže, si mohou přímo na místě zapůjčit začínající a příležitostní lyžaři i ti, kteří to prostě jen tak chtějí vyzkoušet.

Pro lyžařské profíky, snowboardisty a freestylisty
    Zkušení a ambiciózní lyžaři již dlouho vědí, kde se mohou v Dolním Rakousku nejlépe uspokojit: na sjezdovkách Světového poháru na Semmeringu, kde nejlepší lyžařky světa soupeří každé dva roky o body Světového poháru, anebo na Hochkaru, v lyžařském středisku s největší zárukou sněhu ve Východních Alpách, a také na Gemeindealpe in Mitterbach, kde vedle upravených sjezdovek čeká na profíky také volný terén.

Ještě něco: 13 z celkových 14 kilometrů sjezdovek na Semmeringu je v noci osvětleno – takové množství není nikde jinde v Evropě! – rovněž freestylisté a snowboardisté zde zažijí malý ráj.

Nabídky šité na míru
    Zima v Dolním Rakousku, to je odpočinek, vzrušení a spousta zábavy – a v každém případě oddech od všedního dne. A to vše hned za rohem a cenově přístupné!