Reference

Poděkování, Schladming a okolí

Chtěla jsem Vám zpětně poděkovat za krásnou dovolenou, kterou jsme v Rakousku zažili. Všichni jsme byli unešení a nadšení, počasí vyšlo na jedničku s hvězdičkou. Užili jsme si to moc, ať už pobyt v hotelu nebo krásná panoramata v Alpách, která byla díky počasí opravdu nádherná a nezapomenutelná. Akorát nás mrzí, že jsme nestihli navštívit vše, ale to se za ten týden opravdu nedá :-)
Teď ve stručnosti o místech, která jsme navštívili:
V neděli Gröbming, to bylo jediný den, kdy pršelo, ale vyjeli jsme si nahoru po panorama strasse a šli se podívat k Friedenskircherl.
V pondělí jsme byli Planai, ráj pro děti, byly opravdu nadšené, hlavně z kuličkových drah..ty byly super.
V úterý Ritteralm, výlety po jezírkách, také nádhera, akorát u Spiegelsee nám koza snědla svačinu :-)
Zlatý hřeb dovolené byla středa a výlet na Dachstein. Opravdu nádherné počasí bez mraků..fakt krása.
Čtvrtek jsme měli tak trochu odpočinkový, jeli jsme na Rittisberg, bylo tam krásně, ale strašné vedro..tak jsme pak skončili dole v jezírku, na zpáteční cestu jsme se stavili v Ramsau podívat na skokanské můstky – trénovali tam skokani, takže super zážitek.
No a v pátek jsme si říkali, že by byla škoda nevyužít ještě nějakou lanovku, tak jsme využili tu nejblíž k nám – Hauser Kaibling a taky nádhera..a ráj pro Paragliding, ze všech výletů tady bylo nejmíň lidí, ale možná to bylo tím, že hlavní lanovka byla zavřená a jezdila jen osmimístná kabina přímo z Hausu, která už něco pamatovala :-) Jinak nahoře opravdu nádherné hřiště pro děti a spoustu možností pro výletování, kdyby bylo více času, určitě by stálo za to prozkoumat jej více, ale už jme museli domů..
Takže úžasná dovolená, i hotel byl super, děti tam měli lanovku a bazén s protiproudem se nám taky moc líbil. Jediné, co nás tam obtěžovalo byly mouchy, protože všude kolem se pásly krávy :-), ale s tím se v přírodě musí počítat :-) Jinak lidí v hotelu bylo úplné minimum, občas nám přišlo, že jsme tam snad úplně sami. Jídlo dobré, domácí, večeře o 4 chodech byla až moc, snídaně taky bohatá.. Celý týden byl navíc v Gröbmingu sraz historických automobilů, které jsme potkávali na každém rohu, včetně našeho hotelu.
Takže ještě jednou velké díky, byla to skvělá dovolená, troufám si říct, že nejlepší, na které jsme kdy byli :-) a určitě jsme v Rakousku nebyli naposled.
Mějte se hezky
Přeji pěkný zbytek prázdnin

Přidat nový příspěvek