Železniční doprava

Síť Rakouských spolkových drah (Österreichische Bundesbahnen – ÖBB) zahrnuje téměř 6.000 km železničních tratí a je přímo napojena na evropskou železniční síť. Mezinárodní vlaková spojení existují téměř do všech evropských zemí.

vlak OEBB

Informace o cestování vlakem, jízdních řádech a tarifech můžete získat telefonicky na informační lince ÖBB na čísle 0043 / 517 17. Informace poskytují také prodejní přepážky přímo na nádraží, autokluby a cestovní kanceláře.
Rakouské spolkové dráhy

Praha má přímé vlakové spojení s Vídní šestkrát denně a přímé noční spojení směr Linec, Salcburk, Innsbruck. Došlo k rozšíření vlakového spojení západních a jižních Čech s Vídní. Mezi Českými Budějovicemi a Lincem a Znojmem a Vídní je vedena řada spěšných a rychlíkových spojů. Výhodné jízdenky EURegio lze využít pro cestování v rámci Českorakouského příhraničí a do Vídně . 
České dráhy
 
Chcete si vzít na cestu své kolo? Žádný problém - Rakouské spolkové dráhy nabízejí celou řadu možností přepravy jízdních kol po železnici.

Při cestování vlakem je možno volit z nabídky mnoha individuálních i skupinových slev. Obzvlášť výhodné jsou slevy poskytované po předložení kartyVorteilscard. 

Do Rakouska můžete cestovat spolu se svým autem, aniž byste se zatěžovali cestou po dálnici. Speciálními vlaky (tzv.Autoreisezüge) je možno přepravovat po železnici automobily na trasách: Vídeň-Salcburk (317 km), Vídeň-Villach (372 km), Vídeň-Innsbruck (572 km), Vídeň- Linec (190 km), Vídeň-Feldkirch (731 km) a Feldkirch-Villach (466 km). Přeprava automobilů probíhá také na krátkém úseku mezi Mallnitz v Korutanech a Gasteinským údolím v Salcbursku (tzv. Autoschleuse Tauernbahn).

Dáváte přednost cestování autobusem? Jistě si vyberete ze široké nabídky spojení ÖBB Postbus.