Regiony a oblasti

Příroda

Malebná místa, idylické vinice, rozlehlé louky a především největší stepní jezero střední Evropy jsou charakteristickými rysy regionu Neziderské jezero přesahujícího hranice, oblasti světového dědictví mezi Alpami a Pusztou. Spatřete v Národním parku Neziderské jezero – Seewinkel jedinečnou faunu a flóru z panonské, středozemní i alpské oblasti. 

O něco západněji položená oblast Rosalia není označována jako „sladký region“ jen díky svým jahodovým polím. Zde na vás působí množství smyslových dojmů – od vůně a barevné plejády rozária v Bad Sauerbrunnu až po chráněnou krajinnou oblast Marzer Kogel, domova vstavače a ještěrky zelené.

Ve slunné krajině středního Burgenlandu dominuje jasně žlutá barva: na jaře vykvétá řepka a v létě zvedají své hlavičky slunečnice. Na podzim se v lesích a na vinicích mísí žluté a rezavé tóny.

Mírné kopečky, obhospodařované ovocné sady a vinice, povodí řeky Raabu a Lafnitzu a močály v Rohru - to jsou některé z nejvýraznějších rysů, které vytváří idylickou rozmanitost krajiny jižního Burgenlandu. 

Intenzivní kontakt s přírodou zaručuje také návštěva šesti přírodních parků v Burgenlandu. Vychutnejte si naplno odpočinkové túry a procházky a zažijte zemi slunce na vlastní kůži.

Kultura

V Burgenlandu narazíte na působivé hrady a zámky, mohutné obranné věže a kostely tyčící se k nebi. Dynastie Esterházy, Batthyány a Nádasdy se zde navždy zapsaly do dějin skvostnými stavebními díly, významní umělci tu našli svá působiště a spolu tak vytvářeli kulturní pestrost, se kterou nás země slunce vítá.

Prvotřídní hudební festivaly, divadelní hry předních autorů, impozantní výstavy a zemská muzea, která se šarmem zprostředkovávají tradice a zvyky této oblasti.

A to vše na pozadí multikulturního způsobu života, který se zde zachovává a předává dalším generacím už po staletí  a odráží tak zvláštnosti a šarm Panonska.

Ponořte se do fascinující kulturní pestrosti země Burgenland!

 

Zajímavosti v Kulturním roce:

www.seefestspiele-moerbisch.at
www.ofs.at
www.haydnfestival.at
www.kultursommer.net
www.schlosshalbturn.at
www.kammermusikfest.at
www.lisztfestival.at
www.wiesen.at
www.burgspiele.eu
www.bgld-kulturzentren.at
www.schloss-esterhazy.at
www.burg-forchtenstein.at
www.ritterburg.at
www.naturspur.at
www.landseeaktiv.at 
www.burgbernstein.at
www.aspr.ac.at
www.burgguessing.info
www.schlossdeutschkreutz.at
www.schloss-kobersdorf.at
www.kobersdorf.at
www.jopera.at

Wellness

Velkorysé termální lázně, špičkové hotely, příjemně teplé léčivé prameny, bahenní koupele s posilujícím účinkem pro lidský organismus a individuální nabídky pro zdraví. Ponořte se do wellnesových oáz oblasti Burgenland a zažijte wellness v pravém slova smyslu.

Centrum zdraví v obci Bad Sauerbrunn umožňuje zdravý pohyb, lázně Sonnentherme Lutzmannsburg Frankenau nabízí služby pro rodiny s malými dětmi, Bad Tatzmannsdorf nabízí léčebné kúry a ve Stegersbachu se plně věnují vaší kráse a tělesnému i duševnímu zdraví.

Vnímejte Burgenland tam, kde tělo, rozum a duše odpočívají.

Veřejné termální lázně

Lázně Sonnentherme Lutzmannsburg-Frankenau, Burgenlandtherme Bad Tatzmannsdorf, rodinné lázně Reiter´s Familientherme Stegersbach a (i když už leží na území Štýrska) termální lázně Loipersdorf: probuďte svého ducha návštěvou veřejných termálních lázní v Burgenlandu. Ať už chcete zapomenout na stres a monotónnost všedních dní nebo chcete se svými dětmi vyzkoušet nejdelší indoor skluzavku v Evropě nebo máte chuť udělat něco pro své zdraví: země slunce vás očekává.
Těšte se na obrovské vodní plochy s krytými i venkovními bazény, velkorysé saunové prostory a pestrý vitální program.
Uvolněte se. A objevujte zemi wellnesu Burgenland.

www.stmartins.at
www.sonnentherme.com
www.burgenlandtherme.at
www.spannonia.at
www.therme.at