Příroda

Malebná místa, idylické vinice, rozlehlé louky a především největší stepní jezero střední Evropy jsou charakteristickými rysy regionu Neziderské jezero přesahujícího hranice, oblasti světového dědictví mezi Alpami a Pusztou. Spatřete v Národním parku Neziderské jezero – Seewinkel jedinečnou faunu a flóru z panonské, středozemní i alpské oblasti. 

O něco západněji položená oblast Rosalia není označována jako „sladký region“ jen díky svým jahodovým polím. Zde na vás působí množství smyslových dojmů – od vůně a barevné plejády rozária v Bad Sauerbrunnu až po chráněnou krajinnou oblast Marzer Kogel, domova vstavače a ještěrky zelené.

Ve slunné krajině středního Burgenlandu dominuje jasně žlutá barva: na jaře vykvétá řepka a v létě zvedají své hlavičky slunečnice. Na podzim se v lesích a na vinicích mísí žluté a rezavé tóny.

Mírné kopečky, obhospodařované ovocné sady a vinice, povodí řeky Raabu a Lafnitzu a močály v Rohru - to jsou některé z nejvýraznějších rysů, které vytváří idylickou rozmanitost krajiny jižního Burgenlandu. 

Intenzivní kontakt s přírodou zaručuje také návštěva šesti přírodních parků v Burgenlandu. Vychutnejte si naplno odpočinkové túry a procházky a zažijte zemi slunce na vlastní kůži.